Můj život s Metabolic Balance® a spolupráce s nutriční poradnou Fitbee a RNDr. Pavlem Suchánkem.

Nejprogresivnější výživový program 21. století!

Společnost Fitbee se již několik let velmi úspěšně věnuje práci s unikátním, lékaři a dalšími odborníky sestaveným výživovým programem Metabolic Balance®. Tento speciální výživový plán je sestaven individuálně na základě specifického výběru potravin dle detailní anamnézy, podrobného laboratorního vyšetření krve, analýzy tělesného složení InBody, aktuálního zdravotního stavu a dle případných omezení stravy ze zdravotních důvodů. Výsledný jídelníček je sestaven ze tří jídel za den (u vrcholových sportovců variabilně zařazujeme více denních porcí), přitom bez hladovění, bez koktejlů nebo doplňků stravy.

Metabolic Balance® je vhodný nejen pro naprosto zdravé osoby s běžným režimem, ale také u osob s diabetem mellitem I. a II. typu (cukrovkou), vysokou hladinou cholesterolu, dnou, vysokými jaterními testy, metabolickým syndromem, nadváhou a obezitou, žaludečními a zažívacími obtížemi, nemocemi trávicího traktu, alergiemi, revmatoidní artritidou, Bechtěrevovou chorobou, onemocněním štítné žlázy, kožními onemocněními (lupenka, atopický ekzém, mykózy), migrenózními stavy, hormonálními potížemi, poruchami plodnosti a dalšími.

Metabolic Balance® není dieta, je to trvale udržitelný životní styl.

Samozřejmostí je komplexní vstupní konzultace, po které se klient rozhodne, zda je program pro něj reálně zvládnutelný a přijatelný. Také je třeba zohlednit, je-li program pro klienta vhodný vzhledem k náročnosti zaměstnání nebo závažnosti zdravotního stavu. Následné vyhodnocení a rozhodnutí, zda je program Metabolic Balance® vhodný nebo ne, je vždy nejen na odborníkovi, ale také na klientovi. Každý člověk je jiný a proto i my důsledně posuzujeme, co je pro Vás nejvhodnější.

Jejich dlouholetá praxe a osobní zkušenosti s více než 600 osobami, které u nich prošly programem Metabolic Balance® je založena na profesionální a etické stránce odborníka – zdravotníka. “Vždy bereme v úvahu nejen přání klienta, ale také jeho aktuální zdravotní stav, užívání léků, fyzickou aktivitu a dosavadní životní styl. Jako jedni z mála proškolených poradců Metabolic Balance® v České republice navíc disponujeme špičkovými diagnostickými analyzátory tělesného složení. Bez důkladné analýzy tělesného složení na lékařském diagnostickém přístroji nelze objektivně zhodnotit tělesné parametry.” říká p. Suchánek.

Společnost Fitbee poskytuje poradenství s programem Metabolic Balance® na nejvyšší možné odborné úrovni.

Také je třeba si uvědomit, že s nemocnými klienty, a obezita je také klasifikována jako nemoc, mohou dle zákona pracovat vždy jen nutriční terapeuté nebo lékaři, kteří mohou, ale nemusí být vyškolenými poradci Metabolic Balance®, nikoliv obráceně. Pro společnost Fitbee je vždy na prvním místě klientovo zdraví, bezpečí a dobrá spolupráce, nikoliv finanční zisk. Proto je potřeba dávat velký pozor, jakého poradce si klient vybere. Stále se řada poradců chová velmi neprofesionálně, s ohledem na zdraví klienta až rizikově. Konzultace a práce s klientem v rámci programu Metabolic Balance® jsou postaveny vždy na osobních návštěvách, nikoliv na spolupraci po internetu, jak se tomu bohužel děje.

Takto oficiálně o programu Metabolic Balance® a příště vám napíšu svoje zkušenosti a jak vše probíhalo a probíhá.

Veronika Petrová