Kontakt

Komunikací to začíná
O mně

Napište mi

GDPR

15 + 4 =

Často kladené otázky

Jak vypadá proces koučování?

Základem je koučovací sezení, které je založeno na koučovacím rozhovoru mezi koučem či koučkou a jeho či jejím klientem. Koučové se ptají příslušnými, vhodnými a trefnými otázkami, klient odpovídá. Často by klienti chtěli poradit či vědět, jak něco udělat, ale kouč je zde především pro to, aby hledal ve svém klientovi či klientce odpovědi, pak je proces pro obě strany hodnotnější.

Pomůže mi koučink, i když nevím, co přesně chci?

Ano, od toho tu koučink právě je. Ne vždy na všechno známe odpovědi. Navíc jsme častokrát uvězněni sami v sobě a náš názor je pouze subjektivní. Proto je fajn vzít si k ruce odborníka, který mi pomůže se na věc podívat z nadhledu a větší perspektivy.

Proč je koučování tolik populární?

Existuje mnoho důvodů. Koučování zkracuje cestu k vysněnému cíli. Koučování pomáhá dokončit rozdělané věci. Koučování Vám pomůže dosáhnout cíle či svého snu, ačkoliv se to zdá nesplnitelné či nedosažitelné. Kouč či koučka je Vaší psychickou i duševní oporou a podporou.

Proč je důležité, aby kouč či koučka byli certifikovaní?

Určitě to dodává na důvěryhodnosti. Kouč či koučka, kteří věnovali několik let či svůj život právě této oblasti jsou jistě zkušenější a mají o tuto oblast zájem. Pravděpodobně je také koučování jejich posláním. A co víc si přát, než být koučován někým, kdo to dělá ze srdce?

Podle čeho si vybrat svého kouče či koučku?

Určitě na základě své intuice a toho, jak se s tím konkrétním člověkem cítíte. Nebojte se říci si o úvodních několik minut, abyste se poznali. Ptejte se, nebojte se, nestyďte se. Je to Váš život, Vaše rozhodnutí a Váš prostor.