Šťastná Mysl Víra * Odvaha * Naděje

5 tibeťanů

Tato prastará technika 5 cviků, tzv. ritů, pochází od tibetských mnichů z kláštera. Má úžasné účinky pro Vaše tělo, mysl, duši i ducha. Pravidelné cvičení vede k vyváženosti fyzických i mentálních sil. Zejména zlepšuje pružnost těla, prohlubuje dýchání, odstraňuje bolesti zad, kloubů, pomáhá od stresu, zlepšuje oběhové funkce a normalizuje tvorbu hormonů žláz s vnitřní sekrecí.

Cviky také harmonizují čakry. V těle máme sedm hlavních energetických center, kterým říkáme čakry. Každá z čaker má vztah k nějaké žláze s vnitřní sekrecí a tím přímo ovlivňuje produkci těchto hormonů. První, základní čakra je spojená s pohlavními žlázami, druhá s nadledvinkami, třetí, tzv. solar plexus, se slinivkou břišní, čtvrtá, srdeční čakra je spojena se srdcem, pátá s brzlíkem, šestá čakra, tzv. třetí oko, se váže k hypofýze a sedmá, korunní čakra, je spojená s epifýzou. Pokud něco není správně, čakry se točí pomaleji a v jiném tempu. Cvičením 5 Tibeťanů harmonizujete tok těchto čaker.

Nejlepším způsobem k provádění tohoto cvičení je opakovat tento cvik denně ve stejný čas, na stejném místě a učinit z toho rituál. Pokud to ale není možné, cvičení lze upravit podle svých možností. Cvičte minimálně 3×, maximálně 21×. Cvičte pomalu a soustředěně, cviky nejsou na rychlost, ale na výdrž. Je důležité sladit dech se cvikem. Při zahájení cviku se nadechujte, při návratu do základní pozice pomalu vydechujte.

Začněte nyní

„TAM ZA TÍM VŠÍM, CO SI MYSLÍTE, ŽE TO JE TO JEDINÉ SPRÁVNÉ A PRAVDIVÉ, TAM JE MNOHEM VÍC, NEŽ SI VŮBEC DOKÁŽETE PŘEDSTAVIT.“